Borievka vetvy BIO

Silná, lesná, živicová vôňa, povzbudzuje a dodáva sebadôveru.  Má protizápalové účinky, pomáha pri prechladnutí,  bolestiach svalov a kĺbov.

 
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€12,20 / ks
Dostupnosť: Skladom (3 ks)
Môžeme doručiť do:
18.07.2024
Možnosti doručenia
Kód: PL-10173
Borievka vetvy BIO
čisto prírodné produkty
100% príroda
Len prírodné produkty
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Ku každej objednávke od 50,- EUR
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Na akúkoľvek adresu
Produkty skladom
Produkty skladom
Väčšina produktov skladom

Podrobný popis

BORIEVKA je stálezelený ker alebo malý strom, miestami dorastajúci do výšky 10 metrov, patriaci do čeľade cyprusovitých, ktorý pochádza zo severnej Európy, juhozápadnej Ázie a Severnej Ameriky. Má príjemnú živicovú vôňu. Plody borievky, dozrievajú každý druhý rok, takže na rastline môžu byť súčasne plody zelené aj dozreté. Tvoria surovinu na výrobu slovenského národného nápoja borovičky a obľúbeného, anglosaského ginu.

V minulosti bola borievka považovaná za účinný liek proti mnohým ochoreniam a boli jej prisudzované magické účinky. Plody sa dávali do amuletov a čajov, vetvičky do kadidiel a kúpeľov. Borievkovým dymom si ľudia dezinfikovali svoje príbytky. Lekári si ju cenili pre jej močopudné a dezinfekčné účinky. V ľudovom liečiteľstve ju používali na podporu liečby ochorení kĺbov - dna, reuma a artróza, pretože stimuluje lokálne prekrvenie, čím zmierňuje bolesť a zlepšuje látkovú výmenu postihnutých tkanív.

Éterický olej: Borievka vetvy v bio kvalite sa získava parovodnou destiláciou vetiev a plodov rastliny Juniperus communis.

  • Pôsobenie vo fyzickej oblasti: Má protizápalové a bolesť tíšiace účinky, používa sa pri prechladnutí a liečbe bronchitídy, na uvoľnenie a prehriatie svalov, na zmiernenie reumatických bolestí chladnej povahy. 
  • Pôsobenie na psychiku: Povzbudzuje, tonizuje psychickú sústavu, pomáha pri nervovom vypätí, posiluje vôľu a sebadôveru.

Náš Tip:

Masážny olej na bolesti svalov pri prechladnutí

Do 30 ml Ľubovníkového oleja bio pridajte 3 kvapky Borievka vetvy bio, 5 kvapiek Céder bio , 7 kvapiek Kajeput extra. Natierajte na chrbát a hrudník pri bolestiach svalov a krížov pri prechladnutí a chrípke.

 

Kategória: Éterické oleje
Záruka: 2 roky
Kvalita: BIO
Pôvod: Francúzsko