Citrón DEMETER

Čerstvá, jasná, ovocná vôňa z biodynamického hospodárstva na Sicílii. Posiľňuje imnitný systém, pomáha pri koncentrácii, stimuluje a dodáva optimizmus. 

Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€6,70 / ks
Dostupnosť: Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
23.05.2024
Možnosti doručenia
Kód: PL-10598
Citrón DEMETER
čisto prírodné produkty
100% príroda
Len prírodné produkty
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Ku každej objednávke od 50,- EUR
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Na akúkoľvek adresu
Produkty skladom
Produkty skladom
Väčšina produktov skladom

Podrobný popis

CITRÓN  je citrusové ovocie, pochádzajúce pravdepodobne zo strednej Ázie. Vždyzelený strom Citrónovníku, dorastajúci do výšky 3-6 m, sa do Európy dostal vďaka Alexandrovi Veľkému. Dnes sa pestuje vo všetkých teplých klimatických podmienkach.

V starších kultúrach sa verilo, že citrónovník chráni pred duchmi a mágiou. Plody sa považovali za silné antiseptikum, preto sa ním starí moreplavci pred dlhou plavbou dobre zásobili, čistili ním pitnú vodu na lodi, citrónovú šťavu používali na morskú nemoc a v boji proti skorbutu.

Éterický olej: Citrón v demeter kvalite sa získava mechanickým lisovaním plodov za studena z oplodia zrelých plodov Citrus limon pestovaných v biodynamickom hospodárstve na Sicílii.

  • Pôsobenie vo fyzickej oblasti: Má antivírusové účinky, chráni pred infekciou, posiľňuje imunitný systém, dezinfikuje vzduch, používa sa pri znižovaní teploty a pomáha pri príznakoch prechladnutia.
  • Pôsobenie na psychiku: Osviežuje, pomáha pri koncentrácii, zvyšuje sústredenie, podporuje nervový systém, mierni obavy a úzkosť, rozptyľuje zmätenosť, prináša nám jasnosť a pozitívnu energiu.

PRIMAVERA už vyše 30 rokov spolupracuje so sicílskym družstvom Salamita, ktoré sa venuje ekologickému poľnohospodárstvu od roku 1972 a od roku 1974 pracuje biodynamicky podľa Rudolfa Steinera. Salamita má na Sicílii 107 členov a je hybnou silou hnutia Demeter. 

Kategória: Éterické oleje
Záruka: 2 roky
Kvalita: DEMETER
Pôvod: Taliansko