Prvá pomoc - koncentrát BIO

Osvedčená aromaterapeutická receptúra pre starostlivosť o pokožku po spálení, pomliaždeninách či odreninách. Účinná pomoc v 5 ml balení vždy po ruke.

 

Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
€20,35 / ks
Dostupnosť: Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
20.06.2024
Možnosti doručenia
Kód: PL-11200
Prvá pomoc - koncentrát BIO
čisto prírodné produkty
100% príroda
Len prírodné produkty
Doprava zadarmo
Doprava zadarmo
Ku každej objednávke od 50,- EUR
Rýchle doručenie
Rýchle doručenie
Na akúkoľvek adresu
Produkty skladom
Produkty skladom
Väčšina produktov skladom

Podrobný popis

Koncentrát "Prvá pomoc" je namiešaný podľa účinnej a osvedčenej aromaterapeutickej receptúry z kvalitných éterických olejov v bio kvalite pre intenzívnu regeneračnú starostlivosť na ošetrenie pokožky a ošetrenie jaziev.

Pomáha!

Koncentrát "Prvej pomoci" zložený z  trojice mimoriadne účinných éterických olejov v bio kvalite zo Slamienky, Levandule jemnej a Cistusu je prispôsobený potrebám namáhanej pokožky a svojimi účinkami patrí medzi multifunkčný produkt, ktorý viete individuálne prispôsobiť aktuálnej situácii.

Pre rýchlu chladivú aplikáciu po udretí a vzniku modrín alebo ako pravidelne používaný olej na jazvy, rozvinie svoj účinok v kombinácii s vhodnou kvetovou vodou alebo ošetrujúcim rastlinným olejom. Po vhodnom zriedení v praktickom  roll-one je vhodný aj pri malých detských zraneniach.

Táto zmes sa v kombinácii s vhodným rastlinným olejom prípadne kvetovou vodou používa ako upokojujúca starostlivosť o pokožku po spálení, pomliaždeninách, odreninách,  na jazvy a uzavreté rany.

Tento koncentrát v praktickom 5 ml balení využijete doma aj na cestách ako súčasť lekárničky.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Základný recept pre aromatickú starostlivosť:

Použitie: Zmiešajte 50 ml PRIMAVERA mandľového oleja alebo aplikujte 1 kvapku čistého koncentrátu.

Dávkovanie: Dospelí a dospievajúci od 12 rokov max.10 kvapiek | Deti od 3 rokov max.5 kvapiek | Deti od 6 mesiacov max.1 kvapku.

Tip: V akútnych prípadoch možno 1 kvapku aplikovať nezriedenú na neporušenú pokožku.

RECEPTY PRVEJ POMOCI

Rýchly chladivý obklad pre namáhanú pokožku po pádoch

Uvoľňuje napätie pokožky spôsobené modrinami

Pridajte 1-2 kvapky zmesi prvej pomoci do 10 ml kvetovej vody  (napr. 1 polievková lyžica mätovej alebo slamienkovej vody), dobre pretrepte. Zmiešajte v miske so studenou vodou (cca 150 ml), ihneď do nej namočte malú handričku (prírodný materiál ako ľan, bavlna). Priložte alebo zabaľte na postihnuté miesto (kolená, členky). Prikryte ďalšou suchou handričkou. Keď chladiaci efekt pominie, niekoľkokrát vymeňte.

Olej na ošetrovanie jaziev

Regeneruje a podporuje dobré hojenie jaziev

Do 30 ml šípkového alebo jojobového oleja kvapnite 6-8 kvapiek zmesi prvej pomoci. Aplikujte 1-2 krát denne na jazvy (uzavretá rana) a jemne vmasírujte.

Pre lepšie vstrebanie a pre podporu účinku na pokožku predtým nastriekajte slamienkovou kvetovou vodou.

Prípadne nalejte takto zmiešaný olej do prázdnej 10 ml roll-on fľašky a v pravidelných intervaloch jemne prevaľkajte po jazve. Po zmiešaní by sa mal  olej na jazvy spotrebovať do 6 mesiacov.

Hrejivý dotyk

Upokojuje a uvoľňuje napätie pokožky

Pridajte 1-2 kvapky zmesi prvej pomoci do 10 ml bio ošetrujúceho oleja (napríklad 1 polievková lyžica ľubovníkového oleja) a dobre premiešajte.

Namočte do nej malú handričku (najlepšie z prírodného materiálu ako je bavlna), mierne nahrejte na ohrievači alebo pomocou termoforu.

Aplikujte na postihnuté miesto. Prikryte inou ochrannou handričkou a potom na ňu položte teplú prikrývku .

Roll-on pre deti (od 2 rokov)

Zmiešajte 1 kvapku zmesi prvej pomoci v 10 ml jojobového oleja v roll-on fľaštičke a uzavrite.

Tento roll-on je možné použiť na uzavreté rany na koži, malé odreniny po pádoch a modriny. Má hojivý a upokojujúci účinok. Po zmiešaní by sa mal  olej  spotrebovať do 8 mesiacov.

 

Kategória: Aroma koncentráty
Záruka: 2 roky
Kvalita: BIO
Pôvod: Nemecko